nasehi
12 بهمن 1401 - 13:07

رای‌الیوم: اهداف سفر وزیر خارجه آمریکا به فلسطین اشغالی از پیش شکست‌خورده است

یک رسانه فرامنطقه‌ای با اشاره به اینکه وزیر خارجه آمریکا با هدف حمایت از جنایت‌های رژیم اشغالگر و آرام کردن اوضاع برای صهیونیست‌ها وارد اراضی اشغالی شده تاکید کرد، نسل امروز فلسطین دیگر فریب وعده‌های آمریکا و غرب منافق را نمی‌خورد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در شرایطی که اوضاع در سراسر فلسطین اشغالی از جمله  قدس و کرانه باختری ملتهب‌تر از هر زمانی بوده و صهیونیست‌ها هنوز از شوک عملیات‌های استشهادی اخیر دو جوان فلسطینی که تلفات زیادی به رژیم اشغالگرد وارد کرد، بیرون نیامده‌اند، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز دوشنبه وارد اراضی اشغالی شد.

گروه‌های مقاومت فلسطین سفر وزیر خارجه آمریکا به سرزمین‌های اشغالی را در راستای حمایت این کشور از جنایت‌های رژیم اشغالگر علیه فلسطینیان دانستند.

در این راستا روزنامه فرامنطقه‌ای رای‌الیوم با انتشار یادداشتی در سرمقاله خود نوشت، قبل از هرچیزی باید تاکید کنیم این شهید «خیری علقم» مجری عملیات قدس و «محمد علیوات» نوجوان سیزده ساله و مجری عملیات سلوان و مقاومت روزافزون گردان‌های جنین، عرین الاسود (بیشه شیران) و گردان‌های بلاطه بودند که «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا را مجبور کردند تا با هدف نجات رژیم اشغالگر که در آستانه فروپاشی امنیتی و نظامی و اقتصادی قرار دارد، به فلسطین اشغالی بیاید.

رای‌الیوم افزود، آنتونی بلینکن می‌خواهد بدون هیچ بهایی و تنها با یک کمک 50 میلیون دلاری به آژانس امداد آوارگان (آنروا) و یا به عبارت دیگر با رشوه دادن و اشک تمساح ریختن و همان حمایت‌های دروغین قبلی از راه حل «دو دولتی» و مخالفت نمایشی با پروژه شهرک‌سازی‌های رژیم اشغالگر که با بلعیدن بخش زیادی از مناطق کرانه باختری و قدس اشغالی به پایان رسیده، اوضاع را آرام کند.

 

در ادامه این یادداشت آمده است، بسیار مایه تاسف است که این آرامشی که وزیر خارجه آمریکا به دنبال آن می‌باشد از 50 میلیون‌ دلار فراتر نمی‌رود. آمریکا در ازای این 50 میلیون دلار خواستار بازگشت هماهنگی و خدمت رسانی نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین به رژیم اشغالگر و جاسوسی این تشکیلات از رزمندگان فلسطینی و نابودی انتفاضه مسلحانه فلسطین است که منبع اصلی تهدید موجودیتی برای صهیونیست‌هاست.  ما به بلینکن می‌گوییم که بهای انتفاضه‌های مسلحانه فلسطین، آزادسازی کامل این سرزمین از شر اشغالگران است.

این رسانه ادامه داد، «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین آمادگی خود را برای همکاری با دولت آمریکا جهت بازگشت به هماهنگی امنیتی و بین‌المللی و مذاکره با رژیم اشغالگر برای دستیابی به یک سراب و توهمی به نام راه حل «دو دولتی» ابراز کرده است. این مذاکرات که 30 سال به طول انجامیده  تاکنون پوششی برای شهرک‌سازی‌ها و اسکان 800 هزار شهرک‌نشین صهیونیست بوده است.  تعهد تشکیلات خودگردان به بازگشت به این مذاکرات، امری منفی و آسیب‌زا و ناامیدکننده برای رویاهای باقی مانده است.

بر اساس این مقاله، دومین انتفاضه مسلحانه فلسطین که بعد از مذاکرات کمپ دیوید در سال 2000 تحت نظارت دولت کلینتون، در پاسخ به شرایط تحقیرآمیز این مذاکرات آغاز شد، با وعده‌های دروغینی چون «نقشه راه» و «کمیته چهارجانبه» در نطفه خفه شد. اکنون نیز بلینکن می‌خواهد از همان وعده‌ها و دروغ‌ها استفاده کند تا از سفر خود به اراضی اشغالی به نتایجی مشابه مذاکرات کمپ دیوید برسد. اما ما مطمئنیم که او در این ماموریت موفق نخواهد شد؛ زیرا گردان‌های جنین، عرین الاسود، بلاطه، گردان‌های الاقسام، سرایا القدس و گردان‌های الاقصی و مجریان عملیات‌های اخیر قدس و سایر رزمندگان مقاومت فلسطین هیچ ارتباطی با تشکیلات محمود عباس ندارند و از آن دستور نمی‌گیرند.

رای الیوم ادامه داد، سفر بلینکن به فلسطین اشغالی موفقیت‌آمیز نبوده و نخواهد بود و نباید موفق باشد؛ زیرا انتفاضه مسلحانه فلسطینیان همه قواعد درگیری را روی زمین تغییر داده و تنها به زبانی که اشغالگران آن را می‌فهمند یعنی زبان زور و گلوله متوسل شده است. فراتر از همه این‌ها ایمان و باور جوانان فلسطینی به حتمی بودن پیروزی و آزادی فلسطین از دریا تا خشکی بوده و مهمتر از آن، این است که جوانان فلسطین هرگز به آمریکا و غرب منافق و دروغ‌های ظالمانه آن اعتماد نداشته و نخواهند داشت.

در پایان این یادداشت تاکید شده است،  انتفاضه مسلحانه دوم فلسطین 4 سال طول کشید و انتفاضه سوم ممکن است مدت طولانی‌تری ادامه یابد. این انتفاضه همه چیزهای قبلی به ویژه توافقنامه‌های تحقیرآمیز و شرم‌آور اسلو را از بین خواهد برد و راه را برای ظهور یک فلسطین جدید عربی-اسلامی هموار خواهد کرد که امت عربی را از هیمنه آمریکا و توافق‌های عادی‌سازی و کمپ دیوید و وادی عربه و ... نجات خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1012656