nasehi
12 بهمن 1401 - 14:41

کمیته پیگیری سازمان‌های نظام مهندسی تشکیل می‌شود

وزیر راه و شهرسازی اولویت وزارت راه را رشد تولید مسکن مطابق با نیاز و قانون مصوب اعلام کرد و گفت:کمیته پیگیری سازمان‌های نظام مهندسی تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،مهرداد بذرپاش پس از ارائه گزارش اعضای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان و بیان برخی مشکلات درخصوص افزایش تعرفه خدمات مهندسی، تجدیدنظر در بخشنامه تعارض منافع و... گفت: سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان به عنوان یکی از تشکل‌های مهم کشور و جزو بهترین مشاوران برای مجموعه وزارت راه و شهرسازی در اجرای طرح‌های مهمی همچون نهضت ملی مسکن به شمار می‌روند.

وی با بیان اینکه عملکرد سازمان‌نظام مهندسی ساختمان به طور مستقیم بر زندگی و سرپناه مردم تاثیر دارد بر تغییر نگاه راهبردی در تعامل با سازمان‌ تاکید کرد و  افزود: وزارت راه و شهرسازی سازمان‌ نظام مهندسی ساختمان را شریک راهبردی و مشاور خود برای ارایه خدمات بهتر به مردم در حوزه ساخت و ساز می‌داند. بنابراین به دنبال ارتقای سطح همکاری و تعامل با این سازمان‌هستیم.

وی گفت: از آنجایی که امنیت زندگی مردم در خانه هایشان تا حد زیادی به عملکرد سازمان‌ نظام مهندسی و نظارت درست ودقیق اعضای آن وابسته است، داشتن نگاه استراتژیک و همچنین تصویرسازی صحیح از این سازمان باید در اولویت برنامه‌های پیش رو باشد.

وزیر راه و شهرسازی با استقبال از پیشنهاد تقویت همکاری‌ها با سازمان‌های نظام مهندسی، افزود: تلاش ما رشد جهشی در تولید مسکن در کشور مطابق با نیاز جامعه و قانون مربوط است.

بذرپاش ادامه داد: هرچقدر تولید مسکن در نوسازی بافت‌های فرسوده و اراضی تخصیصی و در کل ساخت مسکن رشد یابد بازار برای فعالیت اعضای گسترده این سازمان فراهم تر خواهد شد پس همه بدانیم رشد تولید مسکن با ابزارهای مختلف جز اولویت‌های اساسی باید باشد.

وی همچنین از تشکیل کمیته 5 نفره پیگیری مطالبات سازمان‌های نظام مهندسی خبر داد و تاکید کرد: تشکیل کمیته ویژه حقوقی برای پیگیری مطالبات مورد توجه قرار بگیرد و در اسرع وقت این کمیته تشکیل و پیگیری‌ها را آغاز کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1012914