nasehi
12 بهمن 1401 - 18:12

لیگ برتر فوتبال| آتش‌بازی سپاهان مقابل شاگردان قلعه‌نویی/ سلام طلایی‌پوشان به صدر جدول

تیم فوتبال سپاهان اصفهان در هفته هجدهم لیگ برتر از سد گل گهر سیرجان گذشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و گل‌گهر سیرجان در چارچوب هفته هجدهم لیگ برتر امروز از ساعت ۱۵ در ورزشگاه نقش‌جهان به مصاف یکدیگر رفتند که در نهایت این دیدار با برتری قاطع و ۴ بر یک طلایی‌پوشان خاتمه یافت.

در این این دیدار که در زیر بارش باران برگزار شد، سپاهانی‌ها بازی را بهتر آغاز کردند و در ۱۰ دقیقه نخست بازی موفق شدند با گل مغانلو یک بر صفر از رقیب خود پیش بیفتند.

در ادامه پس از تلاش‌های نصف و نیمه گل‌گهر برای رسیدن به گل تساوی، طلایی‌پوشان دوباره به بازی مسلط شده و چند موقعیت توسط رامین رضاییان، شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده روی دروازه گل‌گهر خلق کردند تا بالاخره در آخرین ثانیه‌های نیمه نخست گل دوم را احمد زاده به ثمر برسانند.

در آغاز نیمه دوم اخراج امید نورافکن از سپاهان به نظر می‌رسید شوک مثبتی برای گل‌گهر باشد و روی عملکرد سپاهان تاثیر بگذارد اما انتظار این سپاهانی‌ها بودند که روی حرکت انفرادی و فوق‌العاده مغانلو به گل سوم دست یافتند.

این پایان کار نبود و طلایی‌پوشان با ضربه ایستگاهی تماشایی رامین رضاییان به گل چهارم دست یافتند، پس از آن سپاهان در ضد حملات و گل‌گهر در جملات خود موقعیت‌هایی داشت که یک گل به ثمر رساند و این دیدار با نتیجه ۴ بر یک به سود شاگردان ژوزه مورایس به پایان رسید؛ سپاهان با این برد ۳۶ امتیازی شد و موقتا به صدر جدول رسید.

داور: سعاد وفاپیشه 

کمک‌داوران: امیرمحمد داودزاده، فرهاد فرهادپور و عباس راکی 
کارت زرد: محمد کریمی، امید نورافکن، محمد دانشگر، رامین رضاییان، فرشاد احمدزاده از سپاهان 

کارت قرمز: امید نورافکن 

گل: شهریار مغانلو(۲)، فرشاد احمدزاده، رامین رضاییان برای سپاهان - استنلی برای گل‌گهر

ترکیب سپاهان اصفهان:

پیام نیازمند، محمد دانشگر، نیلسون جونیور، میلاد زکی‌پور، رامین رضائیان، مسعود ریگی، محمد کریمی، مانوئل فرناندز(ایگور کاتاتو)، امید نورافکن، فرشاد احمدزاده و شهریار مغانلو 

سرمربی: ژوزه مورایس 

ترکیب گل‌گهر سیرجان:

محسن فروزان، شایان مصلح، آرمین سهرابیان، مهران گلزاری، مهدی تیکدری، علی علیزاده، امین پورعلی، محمد خدابنده‌لو، مرتضی تبریزی، محمدرضا حسینی و امین قاسمی‌نژاد

سرمربی: امیر قلعه نویی 

اتفاقات مهم بازی:

- دقیقه ۲

تعلل محسن فروزان در دور کردن توپ از محوطه جریمه سبب شد تا شهریار مغانلو‌ با تکل خود تا آستانه گلزنی هم پیش برود ولی دروازه‌بان گل‌گهر خوش شانس بود که توپ بار دیگر به خودش رسید.

-دقیقه ۱۲

گل‌گهر روی ارسال به محوطه جریمه قرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشت که این توپ به شکلی خطرناک از کنار دروازه به بیرون رفت.

- دقیقه ۳۲

ارسال تند و تیز رامین رضاییان به نزدیکی های نقطه پنالتی شهریار مغانلو را برای ثبت گل دوم مسابقه در موقعیت خوبی قرار داد ولی ضربه او به چارچوب زده نشد.

-دقیقه ۳۷

سپاهان با چند پاس خوب می‌توانست گل دوم را توسط فرشاد احمدزاده به ثمر برساند ولی ضربه این بازیکن پس از حرکت انفرادی خوبی که داشت بی‌دقت بود و از کنار دروازه به بیرون رفت.

- دقیقه ۴۸

در شرایطی که امید نورافکن با فروزان تک به تک شده بود با تمارض خود موجبات دریافت کارت زرد دوم را برای خودش از سوی داور مسابقه فراهم کرد.

دقیقه ۵۳

بازیکن گل‌گهر در شرایطی تقریبا تک به تک توپ را به مدافع سپاهان کوبید و نتوانست دروازه سپاهان را باز کند.

- دقیقه ۷۰

شوت خطرناک بازیکن گل گهر از کنار دروازه پیام نیازمند به بیرون رفت.

- دقیقه ۷۹

ایگور کاتاتو مهاجم جدید و برزیلی سپاهانی‌ها در حالی که می‌توانست در نخستین بازی خود گلزنی کند، در شرایطی تک به تک توپ را به تیر دروازه گل گهر کوبید.

- دقیقه ۸۴

ارسال توپ به محوطه جریمه سپاهان را استنلی با ضربه سر به نخستین گل گل‌گهر تبدیل کرد.

پایان پیام/۶۳۱۳۴/ن

منبع: فارس
شناسه خبر: 1013452