nasehi
12 بهمن 1401 - 18:11

تولید دو فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای مستند و انیمیشن در چهارمحال و بختیاری

شهرکرد_مسئول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری از تولید دو فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای در قالب مستند و انیمیشن در این استان خبر داد.

امیر حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: فیلم مستند «آب … زندگی» و فیلم انیمیشن «تجزیه» دو فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای است که به نویسندگی و کارگردانی امیرحسین اُسیوند در حوزه هنری چهارمحال و بختیاری به تازگی تولید شده است.

وی افزود: مستند «آب…زندگی» درباره اهمیت آب در زندگی و روایت‌گر چند ساعت از زندگی یک خانواده عشایری است که برای رسیدن به آب تلاش زیادی کرده و از مسیرهای سختی عبور می‌کنند.

مسؤول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری ادامه داد: تصویربرداری این مستند به عهده «امیرحسین اُسیوند»، «یاسر آقایی» و «مهدی طاهری» بوده است و از دیگر عوامل آن می‌توان به «سمانه امینی» صدابردار و «فرشید اسدی» عکاس اشاره کرد.

حیدری دیگر فیلم ۱۰۰ ثانیه‌ای حوزه هنری چهارمحال و بختیاری را انیمیشن «تجزیه» عنوان کرد و گفت: این انیمیشن در رابطه با موضوع تجزیه پلاستیک‌ها در کره زمین و تأثیرات مخرب آن‌ها روی محیط زیست است.

وی اظهار داشت: نویسنده و کارگردان این اثر ۱۰۰ ثانیه‌ای نیز «امیرحسین اُسیوند» است و از دیگر عوامل آن می‌توان به «سجاد مهدوی» طراح، «مریم شمس» انیماتور و «هاجر دری» کامپوزیت اشاره کرد.

مسؤول واحد هنرهای تصویری حوزه هنری چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: امسال در حوزه هنری پنج اثر ۱۰۰ ثانیه‌ای تولید شده که هر پنج اثر به دبیرخانه جشنواره ۱۰۰ ثانیه‌ای ارسال شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1013449