nasehi
12 بهمن 1401 - 23:50

پایکوبی عاشقان در ولادت جوادالائمه(ع)/ برپایی جشن‌های میلاد نور در دیار کارون

به مناسبت فرا رسیدن میلاد خجسته امام جواد(ع) جشن‌های گوناگونی در سراسر خوزستان با حضور قشرهای مختلف مردم ولایتمدار این استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، همزمان با فرا رسیدن دهم ماه رجب المرجب سالروز ولادت فرخنده و مبارک حضرت امام محمدتقی(ع) جشن و شادی در نقاط مختلف استان خوزستان زادگاه سردار سرلشکر شهید علی هاشمی برگزار شد.

در نقاط مختلف شهر اهواز نیز در ولادت حضرت جوادالائمه(ع) جشن و شادی بر پا شد و همشهریان سردار شهید جواد داغری در میلاد فرخنده نهمین امام عاشقان به سرور و شادمانی پرداختند.

یکی از جشن‌های ولادت حضرت امام جواد(ع) با حضور عاشقان و ارادتمندان محمد و آل محمد در مسجد ولایت سه راهی گلستان برگزار شد که مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در جمع همشهریان شهید مجتبی امینی، شهید حسین انصاری، شهید مهدی امینی، شهید حسین محمدی، شهید حسین سنجابی و سرباز شهید ایوب راشدی‌پور به مولودی‌خوانی پرداختند.

در مسجد آل محمد(ص) فاز دو پادادشهر نبش بلوار طلاییه نیز به مناسبت فرا رسیدن ولادت فرخنده فرزند امام رضا(ع) جشنی برگزار شد که شیعیان آن حضرت و همشهریان شهید علی‌رضا باقریان‌زاده، شهید محمدزمان شالباف، شهید عبدالله محمدیان، شهید محمد برندکام و شهید علی‌اکبر شالباف شادمانی کردند.

در مسجد ولی‌عصر‌(عج) اتوبان اصلی گلستان نیز جشنی به مناسبت فرا رسیدن ولادت فرخنده امام جوادالائمه(ع) برگزار شد که حسین روشنازاده در این محفل نورانی مولودی‌خوانی کرد.

همچنین جشن و شادی همزمان با سالروز میلاد مسعود نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت در مسجد فاطمه الزهرا(س) کوی ملت برگزار شد که حجت‌الاسلام سیدصالحی در این محفل نورانی به شعرخوانی و مدح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) پرداخت.

جشن میلاد در مسجد حضرت مهدی منتظر(عج)

در مدرسه محمدامین خیابان انقلاب(کمپلو) نیز امروز به مناسبت فرا رسیدن میلاد فرخنده و خجسته امام جواد(ع) جنشی برگزار شد که سید علی موسوی و مسعود مکوندی در جمع همشهریان شهید سید شبیل حسینی، شهید جاویدالاثر یوسف سالمی، شهید مسعود بداوی، شهید ابراهیم چفقانی، شهید غلامرضا شوشتری و شهید عبدالرحیم بهمنی مولودی‌خوانی کردند.

در این محفل نورانی قاری قرآن ماجد نصری نیز به تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید پرداخت و شرکت کنندگان در جشن میلاد مسعود امام محمدتقی(ع) را به فیض رساند.

 

مسجد حضرت مهدی منتظر(عج) خیابان 15 غربی کیانپارس نیز میزبان شیعیان و ارادتمندان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بود که در میلاد فرخنده جوادالائمه(ع) شاد بودند. در این محفل مداح اهوازی فرید آلبوغبیش در جمع همشهریان شهید محمد علاف، شهید حسین چربی‌دزفولی، شهید جاویدالاثر احمد علاف، شهید محمدرضا طیبی، شهید یعقوب کردو و شهید خلیل علاف به مولودی‌خوانی و شعرخوانی پرداخت.

همزمان با ولادت باسعادت نهمین ستاره آسمان مهربانی‌ها حضرت امام جواد(ع) محفل جشنی در مسجد امام حسن عسکری(ع) خیابان شهید سیدطبیب برگزار شد که مولودی‌خوان این برنامه امیرحسین نجار بود.

در حسینیه شهید محمدرضا آل‌مبارک کیانپارس و مسجد امام علی(ع) کیان آباد نیز به مناسبت فرا رسیدن دهم ماه رجب ولادت امام جوادالائمه(ع) جشن‌هایی برگزار شد که مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در این برنامه‌ها به شعرخوانی پرداختند.

به مناسبت ولادت فرخنده امام محمدتقی(ع) جشنی در مسجد حضرت علی(ع) خیابان شهید قنادان‌زاده، نبش خیابان شهید مسجدی برگزار شد که محمد نصراللهی در جمع همشهریان شهید فاضل مومنی، شهید لفته سیلاوی، شهید علی بیت‌جویدر، سرباز شهید محمدباقر حسینی‌مارانی، شهید سید یوسف تقی‌حسینی و سردار شهید حمید رمضانی‌دامغانی مولودی‌خوانی کرد.

مولودی‌خوانی امام نهم در کوی نفت

مردم اهواز و همشهریان سردار شهید علی لویمی، شهید محمد عذاری، شهید علی کمایی، شهید سید حسن سواری، شهید رضا شعیبی، شهید میلاد جهانگیری‌نژاد، شهید اسماعیل شفیعی‌نژاد و شهید سینا آقاجری همچنین با حضور در فاطمیه خیابان شهید عظیم، نبش خیابان شهید ادهم در ولادت امام جواد(ع) به شادی پرداختند که مولودی‌خوانان برنامه سید محسن امام و مجتبی مهدی‌پور بودند.

مداح اهل بیت(ع) سید سجاد امام نیز در جشن ولادت باسعادت امام محمدتقی(ع) در بیت‌الزهرا(س) خیابان پیروزی اهواز به مولودی‌خوانی پرداخت که همشهریان شهید ابراهیم جهان‌بخش‌زاده، سرباز شهید مهرداد مکوندی، شهید بیژن ماسوریان، شهید خالد ماموسیان، شهید یونس هویزه‌راکی، شهید سید اکبر موسوی‌زاده و شهید بهزاد جلیلی در این برنامه به شادی و سرور پرداختند.

 

مسجد حضرت ابوالفضل العباس(ع) کمپلو جنوبی و مسجد فاطمیه کیانپارس نیز شادهد حضور شیعیانی بودند که در جشن ولادت فرخنده و خجسته نهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام محمدتقی جوادالائمه(ع) شرکت کردند.

همچنین جشن میلاد مسعود امام جواد(ع) در مسجد صاحب الزمان(عج) کوی ۱۷ شهریور اهواز برگزار شد که جمعی از اهالی این محله در محفل شادی حضور یافتند.

در حسینیه مسجد امام حسن مجتبی(ع) کوی نفت نیز همزمان با دهم ماه رجب ولادت فرخنده فرزند برومند حضرت علی بن موسی الرضا(ع) محفل جشنی بر پا شد که در این برنامه مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع) حسن صفری به شعرخوانی و سرودخوانی پرداخت.

همزمان با سالروز ولادت امام محمدتقی(ع) جمعی از جوانان اهوازی با حضور بر مزار هشت شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس آرمیده در حرم علی بن مهزیار اهوازی یاد این شهیدان را گرامی داشتند.

گرامیداشت شهید مصطفی بصری در بهبهان

جمعی از مردم اهواز نیز همزمان با سالروز میلاد جوادالائمه(ع) بر تربت پاک شهید مدافع حرم محمد ظهیری، شهید مدافع حرم سید عمار موسوی و جانباز شهید سید اصلان حسینی‌ملایی در حرم علی بن مهزیار اهوازی حضور یافتند و به آنها ادای احترام کردند.

همچنین همزمان با ولادت امام جواد(ع) جمعی از مردم اهواز با حضور بر مزار حجت‌الاسلام‌ سید محسن شفیعی و تربت پاک برادرش شهید سید مرتضی شفیعی یادشان را گرامی داشتند.

 

در مسجد جامع خیابان شهید محمد گلابی ملاثانی نیز محفل جشن و سرور به مناسبت میلاد بابرکت امام جواد(ع) برگزار شد که اقشار مختلف مردم و جوانان خوزستانی در این برنامه نورانی شرکت کردند.

در مسجد امام محمدباقر(ع) محله گودچهک بهبهان نیز همزمان با ولادت باسعادت حضرت جوادالائمه(ع) مجلسی برگزار شد که جمعی از همشهریان شهید یونس پورجلو و شهید سید خلیل هاشمی‌فر در آن حضور یافتند.

در این محفل نورانی که در فضایی آکنده از معنویت برگزار شد حاضران یاد و خاطره شهید مصطفی بصری از شهدای گلگون کفن بهبهان را گرامی داشتند.

در مسجد امام جعفر صادق(ع) شهر امیدیه نیز جشنی به مناسبت تولد نهمین امام شیعیان با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد که مولودی‌خوانان برنامه حسین ممبینی و سجاد بازیار بودند.

آغاز به کار مسجد آل یاسین(ع) دزفول

در منطقه گتوند دیار سردار شهید حسین منجزی، شهید مدافع حرم محمد تاج‌بخش، شهید عبدالمحمد حسنی، شهید جمشید ترکالکی، شهید کیومرث امیر و شهید شمس‌الدین زاده‌محمد نیز جشن و شادی به مناسبت ولادت امام جواد(ع) برگزار شد.

اهالی شهر شوشتر همشهریان شهید عبدالعلی ثانی‌زاده، شهید سید محمد مرعشی، شهید مهدی عباسی و شهید محمود صالحی‌پور نیز با حضور در مسجد امام رضا(ع) جاده صاحب الزمان(عج) در جشن میلاد امام جواد(ع) شرکت کردند.

همچنین همزمان با سالروز امام محمدتقی(ع) مسجد آل یاسین(ع) دزفول واقع در بلوار ملاصدرا با حضور آیت‌الله سید علی شفیعی نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و پدر شهید سید مرتضی شفیعی به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرد.

 

در این برنامه معنوی مردم دزفول و همشهریان شهید حسین ولایتی‌فر و شهید سعید زارع نماز جماعت را به امامت آیت‌الله شفیعی اقامه کردند و در جشن میلاد نور به شادی پرداختند.

مردم رامهرمز و دیار نخبه شهید امید حسینی، شهید نوید حقیقت‌شناس و شهید ضرغام پرست نیز با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) محله فرخ روز ولادت فرخنده امام نهم را در کنار یکدیگر جشن گرفتند.

جشن و شادی در روستای مچری شمالی

در مسجد امیرالمومنین(ع) روستای مچری شمالی اروندکنار نیز همزمان با دهم ماه رجب محفل جشنی برگزار شد که در این برنامه حسین عیدی‌پور به تلاوت قرآن پرداخت و مولودی‌خوان برنامه نیز ملا منصور حلفی بود.

در شهر مسجدسلیمان نیز جشن و سرور به مناسبت میلاد آقا امام جواد(ع) برگزار شد که در این محافل نورانی همشهریان سردار شهید بهنام محمدی‌راد، شهید ابراهیم قندعلی‌مرغان، شهید شنبه تاوسه، شهید شاپور عباسی، سرباز شهید عباس حاتمی درویش‌آبادی، سرباز شهید امید محمدی‌ عبده‌وند، شهید سعید کریمی و شهید مهران زرافشان شادی کردند.

 

مردم باغملک و همشهریان شهید کریم‌داد رحمانی، شهید ربوشه کشوری، شهید مرتضی حشمان، شهید امید نریمیسایی، سردار شهید امید فرجی‌زنگنه، شهید علی سلمانوند، شهید فرزاد زنگنه و شهید علی مولایی هم در سالروز ولادت نهم امام خود به شادی و سرور پرداختند.

در شهر کوت عبدالله دیار شهید حسن حزباوی، شهید جبار عراقی، شهید عباس کردانی، شهید سجاد باوی و شهید نبی دریس مردم در سالروز ولادت امام محمدتقی(ع) به شادمانی پرداختند.

همچنین جشن ولادت حضرت امام جواد(ع) در نقاط مختلف شهر هفتگل و دیار شهید بیت‌الله اسمی‌پور گراوند، شهید حسین اصلانی، شهید غلام سواری، شهید عباسعلی زنگنه، شهید محمد اصلانی، شهید عیدی‌محمد رحمانی، شهید ابراهیم بهرامی، شهید عبدالرضا قبلی و شهید مراد بهرامی برگزار شد.

با حضور مردم آبادان همشهریان شهید کاظم سعیدی‌نیا، شهید قاسم درآهکی، شهید سید رضا ثابتی، شهید علی صالحی‌مجد، شهید یونس و سرباز شهید عبدالرضا حمودی نیز جشن‌های گوناگونی همزمان با ولادت جوادالائمه(ع) برگزار شد که در این محافل مداحان به مولودی‌خوانی پرداختند.

مردم خرمشهر و همشهریان سردار شهید سید محمدعلی جهان‌آرا، شهید علی کاظمی‌نژاد، شهید مدافع حرم علی منیعات و شهید بهروز مرادی نیز با حضور در مساجد، حسینیه‌ها و اماکن متبرکه میلاد امام نهم را جشن گرفتند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1014061